Name

Phone

Department

Name

Phone

Department

Bowie, Belinda

941-5414

Bookkeeping

Smoot, Bettye

941-5400

Operator

Boyce, Shirley

941-5448

Secondary Education

Sorrow, David

(M) 910-0478

Courier

Butler, Jack

941-5482

Warehouse

Sumerel, Becky

941-5424

Superintendent

Cannon, Glennis

941-5484 or (ext. 21501)

Attendance/Parenting

Vaughn, Randy

941-5405

Human Resources

Chalmers, Cathy

941-5412

Gifted and Talented / Magnet

Vincent, Martha

941-5454

Staff Development/Evaluation

Clark, Teresa

941-5404

Accounting

Vinson, Reba

941-5416

Instruction

Coleman, Beatrice

941-5411

Administration

Wilkie, Lynne

941-5490

Administration / Workers Comp

Corley, Lou Ann

941-5481

Special Services

Willard, Debby

941-5419

Purchasing

Cothern, Lori

941-5430

Title I

Willard, Terry

941-5775

Maintenance

Daniel, Shannon

941-5410

Title I

Williams, Susan

941-5435

Instruction

Davis, Gail

941-5406

Human Resources

Wilson, Lynn

941-5455

Computing Services

Dean, Jeanie

941-5434

Benefits

Witt, Gerald

941-5436

Administration

Duncan, Rebecca

941-5418

Benefits

Young, Amy

227-8845

Testing

Ellenberg, Emily

941-5417

Accts. Payable

 

 

 

Firmin, Donna

941-5453

Staff Development/Evaluation

Break Room

941-5426

941-5500 BRW

941-6111

Graves, Johnathan

941-5433

Community Services

Conference Room

941-5490

941-5520 ECC

941-5521

Higgins, Tracy

941-5431

Computing Services

Lobby

941-5441

941-5730 EHS

941-5731

Hughes, Cindy

941-3408

Computing Services

Mail Room

941-5407

941-5460 GEC

ext. 21901

Johnson, Darrell

941-5422

Superintendent

Staff Dev Rm GEC

ext. 21255

941-5600 GHS

941-5615

Johnson, Gary

941-5413

Business

Warehouse

941-5482

374-5000 HOD

941-5001

Johnson, Sherry

941-3407

Computing Services

Credit Union

229-6177

941-5475 ISC

941-5481

Kneece, Chris

941-5440

Computing Services

GLEAMNS

223-8434

941-5760 LAK

941-5763

Leopard, Dottie

941-5401

Payroll

Greenwood Learning

223-9748

941-5680 MAT

941-5682

Lloyd, Zach

941-5429

Computing Services

WPEC

223-9127

941-5700 MER

ext. 33103

Loch, Morgan

5467/21906

Cafeteria (Chartwells)

Abbeville School Dist

366-5427

941-5780 NMS

ext. 17111

Mack, Donald

941-5432

Computing Services

Ninety Six Dist 52

543-3100

941-5660 OAK

ext. 24102

McCaffrey, Robin

941-5496

Special Services

Saluda District 1

445-8441

941-5580 PIN

941-5581

McFaddin, Anne

941-5408

Payroll

Ware Shoals Dist 51

456-7496

941-5750 RCC

941-5753

McRorie, Suzanne

941-5402

Business

Piedmont Tech

941-8324

941-5535 SPR

ext. 23960

Miller, Moses

941-5457

Asbestos

Edgefield Dist

803-275-4601

941-5540 WFD

ext. 31103

Milton, Pearly

941-5465

Elementary Education

 

 

229-4301 WST

941-2111

Montgomery, Sally

941-5443

Internal Auditor

Transportation

941-5555

 

 

Pawlak, Suzan

941-5483

Computing Services

Bus Shack

941-5655

 

Powell, Jean

941-5493

Instruction

Bus Shop

229-1115

 

Prothro, Susan

941-5451

Accts. Receivable

Mary F. Anderson

941-5555

Secretary for Transportation

Robinson, Debra

941-5775

Maintenance

Robert Riley

941-5556

Transportation Director

Rogers, Belinda

941-5409

Purchasing

Vickie White

941-5655

Asst. Transportation Director

Rollinson, Merv

941-5452

Computing Services

 

 

 

Ross, Pat

941-5415

Instruction

Adult Education

941-5450

 

Rudd, Suzanne

941-5652

Gifted and Talented / Magnet

Alice Ryans

(ext. 21200)

 

Shirley, Jodie

941-5428

Human Resources

Belinda Turner

(ext. 21905)